Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Vítáme Vás 

   na oficiálních stránkách hradu Orlík nad Humpolcem a obecně prospěšné společnosti Castrum, o.p.s., která se zabývá péčí o památky a ekologicko-vlastivědnou činností v regionu humpolecka. 

     Na těchto stránkách naleznete nejenom oficiální webovou prezentaci hradu Orlík nad Humpolcem (do začátku 20 st. uváděného též jako pustý zámek Orlík), jehož je společnost Castrum o.p.s. správcem, ale i celou řadu informací o památkovém fondu v tomto regionu a přehled kulturních akcí. 

     Pokud však hledáte zámek Orlík nad Vltavou pak hledejte jinde, tedy nejlépe zde na stránkách našeho pana ministra zahraničí . 

     Veškeré připomínky či náměty zasílejte na naši adresu castrum@seznam.cz

 

                                    Castrum, o.p.s. 

 

Děkujeme dosavadním  sponzorům, partnerům, anonymním dárcům i nejrůznějším podporovatelům veškerého dění na hradě :

Město HumpolecKraj VysočinaNárodní filmový archivLogo SFPKBONTON FilmSpolečnost ZENTIVAdvcomputer.czVODAK HumpolecSHOWA DenkoLesy ČRSDH Humpolec a VřesníkGalileo vysocina-news.cz   # Humpolák.cz25fps

 Jak se dělají středověká kachlová kamna ?

       Kdo chce znát odpověď na tuto otázku a chcete si to třeba i vyzkoušet, tak ať se příjde podívat na hrad Orlík v sobotu 16. 5. 2009 mezi 10:00 až 16:00 hod.

kaclenáívrh kamen

    Na této akci, kde si bude možné na vlastní kůži vyzkoušet postupy starých mistrů, budou vyrobeny komponenty pro stavbu kachlových kamen na hradě Orlík. Ty se následně při středověých slavnostech budou vypalovat v replice středověké keramické pece.
    Podrobnější info poskytnou organizátoři akce viz. kontaktní údaje naleznete v sekci Na pomoc hradu na tomto webu.

 

Aktuality:
 

25. 5. 2024 od 11:00 - 26. 5. 2024 do 15:00

Šermířský víkend

Akce na hraděZobrazit více